28 Ağustos 2012 Salı

BÖREKLER               YALANCI SU BÖREĞİ


Malzemeler:
1/2 Kalıp Tuzsuz Beyaz Peynir
Kırmızıbiber, Karabiber
Maydanoz
6 Adet Yufka
1 kase zeytinyağı
1 Yumurta Sarısı
Çörekotu
Yapılışı:

Ön hazırlık olarak böreğin harcını hazırlayın. Bunun için tuzu alınmış beyaz peyniri ufalayın. Dilerseniz içine ince ince kıyılmış maydanozu doğrayın. Kırmızıbiber, karabiberi  ekleyin.İlk yufkayı serin ve üzerine yağı gezdirin. Üzerine ikinci yufkayı serin.  Keskin bir bıçakla, sigara böreği yufkası formunda 16 üçgen parça kesin. Her parçanın geniş kenarına peynirli harçtan koyarak, genişçe sarın.Sardığınız börekleri büyükçe bir kaba koyun.Üzerine bolca su koyun.2-3 dakika sonra suyu tamamen süzün. Bu sürenin sonunda börekleri  yağlanmış fırın tepsisine dizin. Üzerine çırpılmış yumurta sarısı sürün. Dilerseniz çörekotu ve susam serpin. 180 dereceye ayarlanmış fırında altın sarısı renk alana dek pişirip servis yapın.

27 Ağustos 2012 Pazartesi

KOCANIZIN SİZİ ALDATTIĞINI NASIL ANLARIZ?


                       KOCANIZIN SİZİ ALDATTIĞINI NASIL ANLARSINIZ?

         Aldatan erkeklerin hepsi aynı tavırları sergilemez.Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır.Aşağıda yazdıklarımın birçoğu eşinizin davranışlarıysa vay halinize.

  1- Eşiniz önceden pasaklı olupda kendine bakmıyorsa,ama son günlerde temiz olmaya dikkat ediyor ve güzel giyiniyorsa birde aynanın karşısından ayrılmıyorsa,

  2- Son zamanlarda size daha iyi davranıyorsa,pahalı hediyeler almaya başlamışsa(suçluluk psikolojisi)

  3- Bazende olurolmaz kavgalar çıkarıyorsa(dengesiz hareketler)

  4- Sizi başkalarıyla kıyaslıyor,arkadaşlarınızla birlikte iken sizi çaktırmadan aşağılıyorsa,

  5- Bilgisayar başında daha çok zaman geçiriyor ve tedirgin hareketler sergiliyorsa,

  6- Telefonuna çok mesaj gelmeye başladıysa ve son aramalarla mesaj kutusu tamamen boşsa,

  7- Arkadaşlarına daha çok zaman ayırmaya başlamışsa,

  8- Eve geç gelmeler başlamış ve nerde kaldın demene çok sinirleniyorsa,

  9- Uykusunda kabuslar görmeye ve sayıklamaya başlamışsa(bilinçaltı rahatsız ediyor)

 10- Uyku düzeni bozulmuşsa,daha az uyuyor ve sinirliyse,

 11- Sigara ve içki içmeyi artırdıysa,

 12- Yatakta sizinle artık eskisi gibi ilgilenmiyorsa,(mesela başı ağrıyorsa)

 13- İlişkisi olduğu kadın tipine göre yeni hobiler edinmişse(kitap okuma,film izleme,spor)

 14-Bazılarının iştahı azalır,bazılarının artar,       Sevgili kadınlar bu davranışlar saymakla bitmez.Eşinizin sosyokültürel yapısına göre farklılıklar gösterir.
       Zaten akıllı bir kadın başka bir kadın olduğunu hemen anlar.Bazı kadınlarda kocası aldatmadığı halde ona hayatı zindan eder.Bu arada kendi hayatıda çekilmez bir hal alır.

       Birde yüzdeyüz aldatıldığını bildiği halde hala beraber yaşamayı seçen kadınlar vardır.Yaşadığı şaşalı hayatı devam ettirmek,bolca alışveriş,yurtdışı gezileri için kendilerini feda ederler.Buna diyecek birşeyim yok kolay gelsin derim.Belki ekonomik özgürlüğü yoktur.

        O ZAMAN KADINLAR MUHAKKAK ÇALIŞMALI HİÇBİR ZAMAN ASALAK OLMAMALI.

ŞİŞMANLAR NASIL ZAYIF GÖRÜNÜR?
              Kiloluyuz ama giyinip dışarı çıktığımızda ince görünmek istiyoruz.Her pazartesi diyete başlıyor,çarşamba günü bırakıyoruz.
              Ne yapsanız kilo veremiyorsunuz,o halde biraz hilelere başvuracaksınız.
              Önce göğüslerden başlıyalım.Kesinlikle silikonsuz sütyen tercih edeceksiniz.Birde dar badilerden vazgeçeceğiz.
              Kalçalar büyük,bacaklarda kalınsa pantolon tercih edeceğiz.Ama içimize bedenimizden bir beden küçük korse giyerek vücudumuzu toparlıyacağız.Bu sıcaklarda tabi korseye dayanabilirseniz.
              Üst beden kalın basen dar ise yani tam bir elma iseniz,Üstünüze koyu renk,altınıza renkli,desenli giyebilirsiniz.Siz sakın dar etek giymeyin.Basen dar olduğu için hiç yakışmayacaktır.Volanlı,hareketli etekler tercih etmelisiniz.


            Şimdi söyleyin bakalım.Hangisi gibi olmak istersiniz.Yukardaki şişman gibi olup,hala löp löp yutacakmısınız,yoksa boğaz yollarını tutup eh birazda spor yapıp aşağıdaki fıstık gibimi olacaksınız.Bu iş hilelerle çözülecek olsaydı etrafımızda şişman görmezdik dimi ama.
            Anladınızmı hileler ancak iki üç kilo fazlası olanlar içindir.Gerçeklerle yüzleşin biran evvel kararınızı verin.Bu arada kocanızın veya sevgilinizinde kesin gözü dışardadır.haberiniz ola benden söylemesi.

26 Ağustos 2012 Pazar

HANGİ BURÇ KADINI NASIL GİYİNİR

Koç

Koç burcu kadınlarıgenellikle havalı olurHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Özellikle giysileriyle dikkati çekmek onlar için başlı başına bir zevktirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Aksesuar kullanmaya bayılırlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Gösterişli ve şatafatlı giysiler tam onlar içindirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? İpekli kumaşları tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?Alışverişe plansız çıkarlar ve ilk beğendiklerini alırlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?                                                       
Boğa

Boğa burcu kadınları boğazlarına düşkün oldukları için biraz kiloludurlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Kolay kolay kıyafet seçemezlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Tercihleri genellikle bol giysiler üzerinedirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Vücut hatlarını ortaya çıkarmak pek istemezlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?


                                               

İkizler

Kıyafet seçimi konusunda oldukça cesur olurlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Herkesin kolayca giyemeyeceği kıyafetleri büyük bir rahatlıkla giyerlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Cesaretleriyle insanları şaşırtırlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Çok abartılı ve bol renkli giysileri tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?

                                                  Yengeç

Duygusal bir yapıya sahip olan Yengeç burcu kadınları genellikle açık renkleri tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Aksesuar kullanmaya bayılırlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Küpe, kolye, zincir ve kemer düşünüdürlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Çok çılgın giyinmeyi severlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?


                                             
                                                                                            
 Aslan
kadını gibi, çok abartılı giysileri severlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Dişiliklerini ön plana çıkartmak isterlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Hepsi bir kraliçe gibi görünmeye bayılırHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? İlgi çekmek onlar için çok önemlidirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?

                                           
Başak

Başak burcu kadını her şeyde olduğu gibi kıyafet seçme konusunda da zariftirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Aksesuarları bile dengeli olarak kullanır

                                              
    Terazi

Zariflikleriyle dikkati çeken Terazi kadınları kıyafetleriyle de beğeni toplarlar. Zarif şapkalar, değişik gözlükler ve çekici aksesuar kullanmaktan hoşlanırlar. En önemlisi de giysilerinde uyuma büyük önem gösterirler. 
   

           Akrep

Gizemli ve çekici Akrep kadınının en sevdiği renk siyahtırHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Kararsız olduğundan ve çok zor beğendiğinden alışverişte zorlanırHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Ancak seçtiği giysiler hep dişiliğini ön plana çıkaran giysilerdirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Transparan giysiler tam onun tarzıdır.


                                                                                                                                                               

Yay

Dikkat çekmek ve beğenilmek isterlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Moda konusunda her zaman önde olmayı tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Kırmızı ve yeşil gibi tüm renkleri giysilerinde taşımak isterlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Kıyafetleriyle adeta şov yaparlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Ellerine geçen parayı kıyafete yatırmaktan asla çekinmezlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? 


                                                   


                                            

Oğlak


Giysilerinde klasikliği ve modernliği aynı anda kullanmaktan büyük zevk duyarlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Özellikle deri giysileri çok severlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Kahverengi vazgeçemedikleri tek renktirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Burçlarının en büyük özelliği ne istediklerini bilmeleridirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Alışverişte onlar için fiyat değil, kalite önemlidirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?

                                  
                                               
Kova

Bu burcun kadınları için en önemli şey rahat edebilmeleridirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Modadan çok kendi rahatlarını düşünürlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Onlar için önemli olan içinde sıkılmayacakları bir giysidirHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Genellikle bol kıyafetleri tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Alışverişte acelecidirlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?

                                             
 Balık

Bu burcun kadınlarının en önemli özelliği çok kararsız olmalarıdırHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Ne giyeceklerine bir türlü karar veremezlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Parlak ve saten türü kumaşları tercih ederlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Spor giyimin yanı sıra, klasik giyimden de hoşlanırlarHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir? Alışverişte başkalarının tavsiyelerinden çok kolay etkilenirlerHangi Burç Kadını Nasıl Giyinir?